Вентиляція пластикова: використання пластикових труб для вентиляції

Вентиляція пластикова: використання пластикових труб для вентиляції

Полімерні і композитні матеріали, зважаючи на легкість обробки і можливості надавати їм потрібні властивості, активно входять у будь-яку технологічну сферу діяльності. З'являються нові матеріали і у будівництві, особливо у сфері "малого інжинірингу". Один з таких матеріалів - полівінілхлорид, і багато інших пластиків. Поступово на заміну вентиляційним системам з традиційних матеріалів приходить вентиляція пластикова.

Гнучка вентиляційна труба з поліуретану на каркасі із сталевого дроту


Переваги використання пластика в системах вентиляції

Для будь-яких трубних комунікацій, у тому числі для вентиляційних каналів, повітропроводів і коробів, при будівництві зазвичай використали:

  • Бетон, як найнадійніший і інертний до довкілля.
  • Азбест, як самий легкообрабативаемий.
  • Метал, який при його міцності дозволяє легко надавати деталям будь-які форми.

Проте бетон і азбест крихкі, і мають нелінійний тепловий коефіцієнт розширення, що призводить до швидкого температурного руйнування. Метал недешевий і занадто важкий, зате в усіх інших сенсах ідеальний, якщо середовище неагресивне.

Схема облаштування вентиляції з пластикових труб в квартирі

У сучасних системах побутової вентиляції доки неможливо повністю виключити метал, проте, з появою дешевих і стійких до середовища полімерних матеріалів, пластикові труби для вентиляції відтинають долю в комунікаціях від 10 до 20%.

Важливо! У побуті пар легко може досягати температури в 200ºЗ, тобто, використання пластикових коробів для вентиляції з ПВХ в сауні однозначно виключено.

При розкладанні виділятимуться з'єднання хлору і, в першу чергу, HCl. Цей газ з вологою утворює власне соляну кислоту, тому небезпечний для очей і дихальних шляхів, хоча в усьому іншому просто неприємний або практично непомітний.

Таким чином, полівінілхлорид - ідеальний пластик для вентиляції, частково виключаючи кухню,, камін і ті місця, де може виникнути температура понад 120°З(вважається, що це "верхня планка" для безпеки людини).

Прямокутні плоскі ПВХ-труби для облаштування повітропроводів


Поліуретан

Цей пластик мало відрізняється від ПВХ, але може без проблем витримувати температури до 280°С. При температурі вище починається розкладання з виділенням ще і азотних сполук, що в рази небезпечніше, ніж з'єднання хлору.

Відносним недоліком вважається його дорожнеча, та зате він поєднує два непоєднуваних, здавалося б, чинника: пластичність і зносостійкість. Пластичність полиуретанов перевершує стійкість граніту і сталі до изломним напруги. Готовий виріб з поліуретану можна згинати нескінченну кількість разів - він не репне і збереже початкову форму, як тільки напруга пропаде.

Поліуретан ідеальний для побутових температурних деталей, особливо там, де можливі зрушення і викривлення: зчіпні кільця, всілякі патрубки і ділянки, де може бути висока побутова температура.

Поліуретановий шланг для монтажу витяжних вентиляційних систем

Поліпропілен

Цей пластик ідеальний для формування. Вже при 180°З він напрочуд пластичний, так що будь-яку трубу можна скрутити навіть просто в гарячій парі, а пальником можна зігнути під будь-яким кутом. При цьому він довговічний, а при високих температурах сам по собі нічого небезпечного не виділяє(можуть бути небезпечними домішкові барвники або спеціальні добавки). Знаходиться в середній ціновій категорії, але достатньою, щоб робити з нього що не лише становлять систем плас


Надрукувати